A szakadt keresztszalag utókezelése

Feladatok

Általában a A szakadt keresztszalag utókezelése Sokat érjen el következetes gyakorlatokkal.
Fontos azonban, hogy a gyakorlatokat pontosan az adott körülményekhez igazítsuk, mivel a túlterhelés ismét káros lehet.

A pontos edzési tervek elérhetőek könyv vagy E-könyvek vagy megvitathatjuk a kezelõ gyógytornossal. Ezek gyakran olyan otthoni gyakorlatokat nyújtanak, amelyek legalább annyira fontosak, mint az irányított edzés.
Körülbelül attól a pillanattól kezdve, amikor az alkar-mankók elhagyhatók, szintén a mérsékelt testmozgás lehetséges kerékpár ergométeren.

Általában azonban minden tevékenységhez konzultálnia kell a kezelő orvossal és a gyógytornossal, mivel az egyéni ellenálló képesség nagyon eltérő lehet.
Ezért a füzetekben stb. Szereplő heti információkat csak útmutatásként kell figyelembe venni. Általában a gyakorlaton kell maradnia a labdán, de mindig ügyeljen arra, hogy ne erőltesse magát túl sokat.
Érdemes hallgatni a testét, és hagyja abba a testmozgást, ha szokatlan fájdalmat tapasztal.

Konzervatív fellépés

A konzervatív kezelés egy keresztezett ligamentum szakadás után elsősorban az immobilizálásból áll.

Olyan sínrendszereket használnak, amelyek stabilizálják a térdét és csak nagyon szűk határok között teszik lehetővé a mozgást.
A térd hajlítási és hosszanti szöge pontosan beállítható az adott igényekhez.
A mankók általi megkönnyebbülés a kezdeti szakaszban nagyon fontos. Fokozatosan, a stabilizáción túl, a mobilitás és az erő előmozdítása is fontos szerepet játszik.

A fizioterápiás gyakorlatokat már elvégezhetjük a tappal, amelyeket fokozatosan növelünk. A jó fizioterápia nagyon fontos a gyógyuláshoz és a későbbi kimenetelhez, ezért nem szabad alábecsülni. A fájdalomterápia a keresztes ligamentum törése utáni konzervatív utókezelés részét képezi, és jó fizioterápiát és fokozott stresszt tesz lehetővé.
Olyan intézkedések, mint a Lehűlés, Elevate vagy egy Nyirok-ürítés segít javítani a gyógyulást.

Körülbelül 12 hét elteltével a könnyű sportolás gyakran elindulhat, és folytatható az izmok erősítése. Fontos, hogy minden tevékenységet megvitassunk a kezelő orvossal.

Kérjük, olvassa el a témánk témáját is Keresztirányú szalagcsík

Kinevezés térd specialistával?

Örömmel tanácsollak!

Ki vagyok én?
A nevem dr. Nicolas Gumpert. Ortopédiai szakember vagyok és a alapítója.
Különböző televíziós műsorok és nyomtatott sajtó rendszeresen jelentést tesz munkámról. A HR televízióban 6 hetente láthatsz engem élőben a "Hallo Hessen" csatornán.
De most már eleget jeleztünk ;-)

A térdízület az egyik olyan ízület, amelyben a legnagyobb a stressz.

Ezért a térdízület kezelése (például meniszkusz könny, porckárosodás, keresztezett ligamentum károsodás, futó térd stb.) Sok tapasztalatot igényel.
A térd betegségek sokféle változatát konzervatív módon kezelem.
Bármely kezelés célja műtét nélküli kezelés.

Az, hogy melyik terápiával érik el a legjobb eredményeket hosszú távon, csak az összes információ áttekintése után határozható meg (Vizsgálat, röntgen, ultrahang, MRI stb.) értékelni.

Találhat engem a következőkben:

  • Lumedis - az ortopéd sebész
    Kaiserstrasse 14
    60311 Frankfurt am Main

Közvetlenül az online találkozókon
Sajnos jelenleg csak a magán egészségbiztosítóknál lehet egyeztetni. Remélem a megértését!
További információk rólam Dr. Nicolas Gumpert

Fájdalom műtét után

Utána Tépte a keresztezett ligamentum operációja a fájdalom a gyógyulási folyamat normális mellékhatása. (kérlek hivatkozz: A szakadt keresztszalag tünetei)
Ennek ellenére fontos ezt a fájdalmat megfelelően kezelni.

Nincs értelme a fájdalmat elviselni. Különösen a műtétek után és az azt követő rehabilitáció során fontos, hogy a lehető legkevesebb fájdalommentes legyen, hogy egyáltalán elvégezzük az erősítő gyakorlatokat.
Ha túl sok a fájdalma, ez nem csak megakadályozza a jó fizioterápiát, hanem a testtartás enyhítéséhez, vagy a legrosszabb esetben a krónikus fájdalom kialakulásához is vezethet.

A műtét utáni fájdalomkezeléshez általában tipikus fájdalomcsillapítókat, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket, például ibuprofen vagy Diclofenac használt. A fájdalom enyhítésén kívül ezeknek van egy dekongestáns és gyulladásgátló hatása is, amely elősegíti a műtét utáni gyógyulást.
De olyan egyszerű intézkedésekkel is, mint például Menő, Elevate és az elrendezett gyakorlatok elvégzésével a fájdalom gyakran csökkenthető és javulhat a gyógyulás.

Az időzítés

Utókezelési rendszer Patellar ín graft

1 nap

Pozíció habszálakon, terhelés nélkül, izometrikus gyakorlatok csípőfeszítők, abduktorok és térdhosszabbítók, aktív gyakorlatok az egészséges lábszonda-összehúzással.

2 nap

Aktív és passzív mozgásgyakorlatok 0-0-90, testtömeg terhelés 1/2, motoros szilánk 2x1 / 2 óra naponta, teljes kiterjesztés, patella mozgás.

3. hétig

Aktív és passzív mozgásgyakorlatok 0-0-90, testtömeg 1/2 terhelés, egyéni fizikoterápia PNF-fel, aktív mozgásterápia rezisztenciával, kokontrakciós, stabilizáló és koordinációs gyakorlatok részleges terheléssel, Erő edzés A sciocrural izmok sorozatának krioterápiája 5 perccel az egyes gyakorlatsorok végén.

4.-6. Hét

Aktív és passzív mozgásgyakorlatok 0-0-90, teljes terhelés, növekvő ellenállás az izom edzés közben, koordinációs edzés, úszómedence, Izokinetika, álló kerékpár.

7. és 12. hét

Szabad mozgástartomány, teljes terhelés (a mindennapi ellenálló képesség általában 8 hét után érhető el), kezelés plusz futópad, koordináció és készségfejlesztés (billenő tető, trambulin), testmozgás ideje naponta 2-3 óra.

a 13. héttől

Szabad mozgás, teljes terhelés, az igényeknek és az előrehaladásnak megfelelő edzés, izokinetikus izomképzés, kerékpár, úszás.

Kerülje a dinamikus sportolást első posztoperatív év a graft nyújtásának veszélye miatt!

A semitendinosus graft utókezelési rendje

1.-3. Nap:

Immobilizálás egy hátsó gipszsínben vagy pozícionáló sín 15 ° -os hajlításban (hajlítás)
Krioterápia (hidegterápia), izometrikus feszültség gyakorlatok

4. nap:

A Don Joy Goldpoint ortózisának meghosszabbítás / hajlítás beállítása: 0-10-90 °
Mobilizáció és járásképzés teljes terhelés mellett
az első fizioterápiás testterápia PNF szerint

7. - 8. nap:

Ha nincsenek szövődmények, ürítse ki a beteget.

11. nap:

Menet eltávolítása

6. hét vége:

Utólagos vizsgálat
A 10 ° nyújtásgátlás eltávolítása, Ext./Flex. ortózis: 0 - 0 - 90 °
az ortózis éjjel eltávolítható

a 13. héttől:

Az ortózis eltávolítása,

A külső fizioterápia (fizioterápia) célja továbbá egy térdízület 90 ° hajlításának, 10 ° meghosszabbításnak és hat hét után 0 ° -os fokozásának, valamint a térdízületet stabilizáló izmok megerősítése. A propriocepció edzését edzőeszközökkel (mini trambulinok) lehet támogatni: Amint a beteg eléri az aktív 90 ° -os hajlítást, mozgásképzést is lehetne végezni edzőkerékpáron. A térd ortozzal rendelkező, egyenletes szakaszon történő kocogást legkorábban 12 hetes műtét utáni időszakban engedélyezik, olyan sportok, mint a futball, kosárlabda stb. csak egy év után.

Kérjük, vegye figyelembe a kapcsolódó témákat is: Szakadt szalag a bokánál.
További információt a szakaszban talál Sport gyógyszer.