Az iskolai szünet

Mi az iskolai szünet?

Az iskolai szünet, amelyet osztálytörésnek is neveznek, leírja az órák közötti időt, amellyel a tanulók pihenhetnek. Angolul vagy Nagy-Britanniában az iskolai szünetet „break” -nek hívják, míg az Egyesült Államokban az iskolai szünetet „recess” -nek hívják.

Ez alatt az idő alatt a hallgatók kinyújthatják a lábát, menhetnek WC-be, olvashatnak valamit, enhetnek és iszhatnak.

Az iskolai napon több, különböző hosszúságú szünet van, vannak öt perces, negyedórás vagy 45 perces szünetek (általában az ebédszünet). A diákok általában a nagyon rövid szünetet töltik az osztályban, hosszabb szünettel általában játszótéren vannak játszóterekkel és szünetfelügyelettel.

Hány iskolai szünet van?

Az, hogy hány iskolai szünet van, nem csak az egyes iskoláktól függ, hanem az iskolai nap hosszától is. Ha a gyerekek délben maradnak az iskolában, általában egy legalább 30 perc hosszú ebédszünet, hogy a diákok békésen ebédeljenek. Ez a szünet 12 és 2 óra között zajlik.

A legtöbb iskolában a kettős oktatás után a diákoknak negyedórája vagy legalább tíz perces szünete van. Ha a hallgató csak déli 12 óráig tart órákat, akkor csak negyedórás szünet van vele, de ha óráinak délután négy óráig tart, akkor legalább két ilyen hosszú szünet és egy ebédszünet van.

Egyes iskolák ötperces szünetet tartanak a két óra között, ha ez nem kettős. Ezt az öt perces szünetet gyakran arra használják, hogy a hallgatók megváltoztassák az osztálytermet.

Ezenkívül néhány tanár időnként rövid italt szünetet tart az osztályban, bármilyen szabálytól függetlenül, ami különösen gyakori a testnevelési órákban.

Mi a nagy iskolai szünet?

A hosszú szünetet bírósági szünetnek is nevezik, mert a tanulók kötelesek elhagyni az iskola épületét és a játszótéren maradni, amelyet a tanárok felügyelnek.

Az esőszakadás speciális szabályozás, az iskolaigazgató rendeli. Rossz időjárás esetén a hallgatók az iskola udvarára lépés helyett egy épületben maradhatnak. A legtöbb diák a hosszú szünetet arra használja, hogy WC-be menjen, reggelizjen és barátaival beszélgetjen.

Az általános iskolában a gyerekek szüneteiket gyakran játékkal töltik, például fociznak, elkapnak, bujkálnak stb.

A hosszú szünet idejét az egyes szövetségi államok iskolai rendeletei határozzák meg. Ezekre általában 10:00 körül kerül sor, amikor a hallgatók két órát befejeztek, és koncentrációjuk csökken. Ez a szünet gyakran különböztet meg két különféle tantárgyat egymástól, így a hallgatóknak is lehetősége van szobacserére.

A szünet elősegítheti a koncentrációt, és ezzel energiát takaríthat meg a tanuláshoz. További hasznos tippeket olvassa el a cikkben: Mi a koncentrációs edzés?

Mi az a forgalmas iskolai szünet?

Az aktív szünet, más néven mozgásszünet, megszakítás az osztályban, amelyben célzott mozgási gyakorlatokat végeznek a tanulókkal. Sok véleménygel ellentétben ezek a szünetek nem az elveszített tanítási időt képviselik, ezért nem negatívan, hanem pozitívan kell értékelni, mivel jótékony hatással vannak a tanulási viselkedésre.

Kevés erőfeszítéssel, anyagi erőforrással és idővel a tanárok megújított koncentrációt, motivációt és hozzáigazítást kapnak az új óratartalomhoz, amely ilyen szünetet követ.

A szünet célját el kell magyarázni a hallgatóknak, hogy motiváltak legyenek a részvételre. Ez a kiegészítő mozgás nemcsak megtisztítja a fejét, hanem a hallgatók számára is szeretettel és magabiztosabbak lesznek.

Mi szerepel az iskolai szünetben?

Az iskolai szünetekről szóló törvény előírja, hogy mennyi ideig kell tartani a szünetet: különbséget kell tenni a kicsi, a nagy és az ebédszünetek között.

Az ebédszünet csak olyan iskolában létezik, amely délutáni órákat is kínál.

Meghatározza a szünet nélkül tanítható egymást követő órák maximális számát is. Az iskola típusától függően ez legfeljebb három oktatási egységet foglal magában.

Maguk az iskolák további rendeleteket hoznak a tanárok konferenciájának szüneteltetésére vonatkozóan, például a szünet alatt a közös helyiségeket.

Dohányzás az iskolai szünet alatt, hogyan szabályozható ez?

Az iskolákra vonatkozó sok törvény és rendelet a szövetségi államok felelőssége. Egyre több szövetségi állam (például Hamburg, Hesse vagy Alsó-Szászország) hajt végre teljes dohányzási tilalmat az iskola területén, ez nem csak a diákokra, hanem a szülőkre és a tanárokra is vonatkozik. Ilyen tilalommal a szünet alatt a dohányzás az iskola területén kívülre kerül.

Mindeddig az iskolai konferencia az egyes iskolákban úgy döntött, hogy megengedett-e a dohányzás, és hol. Általános szabály, hogy a dohányzási sarkokat felállították, amelyek sem a folyosókban, sem az osztálytermekben, sem a vendégszobákban nem helyezkednek el.

Az iskolai törvény csak a tizenegyedik osztályos középiskolás és a szakképzésben részt vevő hallgatók számára engedélyezi a dohányzást, de a valóságban a cigarettákat sokkal fiatalabb korban fogyasztják, és ezt általában az iskola tolerálja.

Ezen a ponton rámutatunk a dohányzás következményeire, és azt javasoljuk, hogy olvassa el a következő cikkeket: