Erősítő gyakorlatok térd osteoarthritis esetén

bevezetés

Térd osteoarthritis olyan betegség, amely olyan gyakran fordul elő, hogy a betegséget szinte valóban széles körben elterjedt betegségnek lehetne mondani. Szinte minden német 50 év felett legalább a térd osteoarthritis kialakulásának jeleit mutatja, sokan már panaszkodnak a tünetekről. Minél tovább fejlődik az életkor, annál inkább tünetek válnak a betegek, vagyis fájdalmas, merev térdű orvosokkal fordulnak orvoshoz, amelyek már a mindennapi életben erőteljesen zavaróak és korlátozó jellegűek.

A terminál szakaszában térd osteoarthritis gyakran csak az egyiket segít sebészet azzal a céllal, hogy a sérült ízületet mesterségesen pótolják. Sokkal korábban, a megfelelő ismeretekkel azonban a fájdalom csökkenthető, és a betegség lefolyása legalább késleltethető. A cél az összes osteoarthritis beteg Normál súly! A fogyás enyhíti a térdét és lassítja az osteoarthritist.

Speciális erősítő gyakorlatok (ezek közül néhányat alább mutatunk be) elősegítheti az izomépítést otthon vagy egy gyógytornász irányítása alatt, amely viszont stabilizálja és enyhíti az ízületet.

kiváltó ok

A legtöbb esetben a térd osteoarthritis oka egyszerűen az életkorral összefüggő kopás. Figyelembe kell venni azokat, amikor a A porcréteg a térdízületben megsemmisül. Ez egyfajta csúszócsapágyként helyezkedik el a comb és az alsó lábszár között, és szintén fedezi az ízületi folyadék. Sérülés vagy lebontás után a porcszövetek csak regenerálódnak nagyon lassan vagy egyáltalán nem. További változások vannak a térdben, amelyeket osteoarthritisként észlelnek.

Erősített a szövetek károsodását, amely osteoarthritishez vezet, több tényező okozza:

  • már könnyű Elhízottság növeli a térdízület óriási terhelését, és ezáltal felgyorsítja a térd artrózisát;
  • szintén versenyző sportamelyet hosszú ideje túlzottan operáltak, valamint a térd idősebb, észrevétlen vagy kezeletlen sérüléseit kockázati tényezőknek kell nevezni;
  • osteoarthritis gyakran előfordul sérülések hogyan Keresztező szalag- vagy Meniszkusz károsodás mindkettő a térd stabilitásának elvesztéséhez vezet, és ezáltal megnövekedett mozgásokhoz és az ízület megnövekedett funkcionális stresszéhez;
  • hasonló kapcsolat van a hosszú távúakkal A lábtengely eltérései (például a x- vagy Íj lábak) megfigyelni.
Kinevezés térd specialistával?

Örömmel tanácsollak!

Ki vagyok én?
A nevem dr. Nicolas Gumpert. Ortopédiai szakember vagyok és a alapítója.
Különböző televíziós műsorok és nyomtatott sajtó rendszeresen jelentést tesz munkámról. A HR televízióban 6 hetente láthatsz engem élőben a "Hallo Hessen" csatornán.
De most már eleget jeleztünk ;-)

A térdízület az egyik olyan ízület, amelyben a legnagyobb a stressz.

Ezért a térdízület kezelése (például meniszkusz könny, porckárosodás, keresztezett ligamentum károsodás, futó térd stb.) Sok tapasztalatot igényel.
A térd betegségek sokféle változatát konzervatív módon kezelem.
Bármely kezelés célja műtét nélküli kezelés.

Az, hogy melyik terápiával érik el a legjobb eredményeket hosszú távon, csak az összes információ áttekintése után határozható meg (Vizsgálat, röntgen, ultrahang, MRI stb.) értékelni.

Találhat engem a következőkben:

  • Lumedis - az ortopéd sebész
    Kaiserstrasse 14
    60311 Frankfurt am Main

Közvetlenül az online találkozókon
Sajnos jelenleg csak a magán egészségbiztosítóknál lehet egyeztetni. Remélem a megértését!
További információk rólam Dr. Nicolas Gumpert

Tünetek

A Osteoarthritis a térdben Az osteoarthritis többi formájához hasonlóan ez egy degeneratív betegség, amely a gyulladás és Fájdalom - eleinte stressz alatt, később nyugalomban is. A gyulladás klasszikus jele lehet egy duzzanat (tumor), az egyik Vörösség (pirosodásos), az egyik túlmelegedés (calor), a fájdalom () és a funkcionális korlátozás (functio laesa) figyelje meg.

Az osteoarthritis előrehaladott stádiumában a Fájdalom mozgás nélkül is és gyakran egyáltalán nem tűnik el. Ha az osteoarthritis megváltozik, akkor tovább halad, gyulladásos változások és beszűrődések fordulhatnak elő merevítő és így a Mozgásképtelenség az érintett térd betegsége, amelyet általában már nem lehet megfordítani.

diagnózis

Milyen időponttól kell műtétet végezni egy térdízület-pótlással, és mennyi ideig továbbra is hasznos a célzott edzésterápia térd-erősítő gyakorlatokkal? Ezt felmérheti egy tapasztalt ortopéd vagy a sportgyógyász szakember, miután a beteget röntgen segítségével leírt fájdalom alapján részletesen megvizsgálta.

Itt van A fájdalom típusa és gyakorisága ugyanolyan fontos A bekövetkezés időpontja és a Erő. Természetesen a beteg szubjektív értékelése szintén jelentős hatással van a térd osteoarthritis erősítő gyakorlatokkal történő terápia kipróbálására vonatkozó döntés meghozatalára vagy ellen.

Azok az érintettek, akik már a kezdetektől térdpótló termékként flörtölnek protézissel, és nem gyakorolnak és rendszeresen edznek, nem fognak jó eredményeket elérni az erősítő gyakorlatok révén. Hamarosan műtétet fog elvégezni, mint a beteg, aki élvezi a mozgást és az erősítő gyakorlatokat (vagy aki magának fedezte fel), és szeretne maradni mesterséges ízületi pótlás nélkül, amíg csak lehetséges.

terápia

A térd osteoarthritis műtéti műtéti kezelése mellett (részleges vagy teljes protézis) mellett lehetőség van a konzervatív, várakozás előtti kezelésre is. Az igényektől függően a beteg képes Fájdalomcsillapító vedd és / vagy térd menő vagy felmelegíteni (attól függően, hogy mit érzékelnek kellemesebbnek).

Ezen felül van egy kombináció a rendszeres, térd-barát Kitartó edzés (optimális: kerékpározás, úszás) és speciális erősítő gyakorlatok. A hangsúly itt elsősorban a A lábizmok izomépítése fekszik. Az erős inak és izmok, különösen a térdén, támogatják az ízületet és jobban felszívják a terheket. Ezért vannak Combizmok és a borjú speciális képzési cél. Az izomcsoportok egyszerű feszítésére és relaxálására már bizonyult pozitív hatás. Ez természetesen még kifejezettebb, ha speciális erősítő gyakorlatokat céloznak meg, például egy gyógytornász részeként fizikoterápia vagy külön Felszerelési képzés végre egy tornateremben.

Feladatok

A comb megerősítésére szolgáló hasznos gyakorlatokat például megfelelő módon hajtják végre guggolás, mélység kitöréseket vagy az úgynevezett "Fali ülés”. A térd és a csípő egyaránt derékszöget alkot, miközben a felső test szilárdan a falnak marad. Tehát anélkül ülsz, hogy valaki ülne.

A borjúizmok megerősítésére megfelelő a folyamatos testmozgás Felfelé és lefelé egy lépésbena lábujjak maga a lépcsőn vannak elhelyezve, és a sarok lebegnek a levegőben.

Néhány is Jóga gyakorlatok mint például a Szintmérlegekamelyekben az egyik láb a teljes súlyt hordozza, és az egyensúlyt fenn kell tartania, míg a másik lábát hátra nyújtják, ideálisak térd osteoarthritis erősítő gyakorlataként.

Mit kell figyelembe venni az edzés során?

Az összes gyakorlat döntő tényezője - különösen, ha az ízület már sérült - a a gyakorlat tökéletes formája és végrehajtása. Semmiképpen kellene túl gyorsan vagy túl sok dolgozni kell; egyáltalán nem megengedett a gyakorlat elvégzéséhez tisztátlan vagy akár hibás válik.

A legjobb, ha ezt megteszi az edzés megkezdése előtt személyes és magasan képzett útmutatás egy tapasztalt oktató (ideális esetben ezeket az utasításokat gyógytornász vagy orvos nyújtja!) és rendszeres siker és űrlap-ellenőrzés a további tanfolyamon.

Inkább kell lennie kevés vagy akár nem is hozzáadott súly képzett legyen súlyzók vagy hasonló formában; saját testsúlya a legtöbb esetben már elegendő.

Ezenkívül nem ajánlott sokat edzeni vagy a saját korlátait rövid idő alatt edzeni: minden gyakorlatnak mindenképpen meg kell történnie fájdalommentes végrehajtható. Néhány, meglehetősen rövid mondat, amelyet erre rendszeresen gyakorolnak, ideálisak. A megfelelő edzési ütemterv például egy gyakorlat 15-20 ismétlése. Az egész háromszor (három sorozat) egymás után, hetente háromszor.

Kombinálva a Kitartás sport hogyan Kerékpározni vagy úszás ez ideális védelmet és támogatást nyújt a térdnek.

Az erősítő gyakorlatok után ezt természetesen szintén meg kell tenni kitágít nem fogják elfelejteni. Az összes edzett és felépíteni kívánt izmot minden edzés után óvatosan meg kell nyújtani, hogy megőrizzék eredeti hosszukat és hosszú ideig működőképesek maradjanak.

Ha követi ezt a tanácsot és hallgatja a testét, amely általában a fájdalmas változásokat nagyon korán bejelenti, akkor semmi sem akadályozza az optimális edzésterápiát az erősítő gyakorlatokkal.

előrejelzés

A térd osteoarthritis erősítő gyakorlatai néhány betegnél igazán hatékonyak kiemelkedő eredmények. A terápia ilyen formája különösen azok számára segít, akik egyébként aktívak és soha nem voltak túlsúlyban. Azok a betegek, akiknek sikerül állandó többletüket elküldeni, szintén óriási előnyökkel járnak.

Ennek ellenére a fentebb leírt gyakorlatok (és természetesen a többi gyakorlat nagy száma) csak egy módja annak, hogy késleltessék a betegség progresszióját. A valódi ok - a porckárosodás - még a legjobb edzést sem tudja meghaladni. Korán indult és kombinálva egy megfelelő fájdalomcsillapító gyógyszer Szükség esetén sok esetben magas életminőség érhető el műtéti ízületpótlás nélkül.

megelőzés

Az egész testet, és természetesen a combot és a borjút feszítő és edző edzés megerősítése még fiatalkorban is érdemes Ízületi stabilizáció és Egészségügyi ellátás. Különösen azok, akik rendszeresen térdfeszültség-állóképességi sportokat folytatnak (például kocogni, Karate, step aerobic, ...) biztosítania kell, hogy megfelelő erősítő gyakorlatokat végezzenek ellensúlyként. Különösen fontos annak biztosítása, hogy minden gyakorlatot az utasításoknak megfelelően végezzenek, és enyhén végezzék az ízületeket, hogy elkerüljék a Nem megfelelő betöltés vagy egy A túlterhelés elkerülése érdekében.

Ezenkívül az összes túlsúlyos beteg - osteoarthritis kezelésében, valamint profilaxisként - fenntartható és állandó kezelést kap. Súly csökkentés ajánlott. Annak a további (felesleges) terhe nélkül, amelyet a Elhízottság magával hozza a térdízület azonnali megkönnyebbülést. Ha túlsúlyos, javasoljuk a súlycsökkentést térd-barát, mérsékelt állóképességű sport hogyan Kerékpározni vagy úszás fogyni. Kétség vagy bizonytalanság esetén a háziorvos, a sportorvos vagy a gyógytornász szívesen tanácsot ad.