Terápia Perthes-kór kezelésére

bevezetés

Amikor egy gyerek Perthes betegség Ha betegszik, akkor elsősorban meg kell próbálnia enyhíteni az érintett lábát és deformálnia a lábát Combcsont fej megelőzni. Sikeres lesznek ezek a terápiás intézkedések a A csont lebontása és újjáépítése Ha a betegség során hajtják végre, akkor jó a prognózisa. A gyermek tartós károsodás nélkül gyógyulhat.
Maga a betegség folyamata is áteshet jelenleg nem ismert terápia befolyásolni és általában tart 4 év. Mivel a csípőízület teljes megkönnyebbülése néha nem lehetséges, vagy későn kezdődik meg, a deformációk még mindig megismételhetők. Ezeket általában műtéti módon kell kiegyenesíteni, különben mozgáskorlátozások és fájdalom léphet fel. A gyógyulási folyamatot általában pozitívan befolyásolja egy műtét. Gyakran használják támogatásra fizikoterápia használt. Ez fenntartja és kiképezi a mobilitást - minden terápia előfeltétele.

sebészet

Javaslat a műtétre

Ha a közös fej és a csatlakozóaljzat optimálisan van egymáshoz igazítva, akkor ezt "elhatárolás„(Angolul: elszigetelés). A csípő tetője a lehető legteljesebben magában foglalja a combcsontfejet. Ha nem, akkor is A mozgás korlátozásai jön. Ha egy műtét kérdése, akkor figyelmet kell fordítani egyrészt az ízület „visszatartási” állapotára, másrészt a Catterall csoportra. Ez a csoportos besorolás négy különféle stádiumot tartalmaz, amelyek azonban nem felelnek meg a betegség általános stádiumának. Leírják növekvő sorrendben az 1-4. milyen rossz a hiba a combcsont fejét Perthes-kór során ejtik ki. A hiányos elszigetelés és a Catterall 3 és 4 csoport jelzi a műtétet. Általában a következő elv érvényes: nagyon alacsony vagy alacsony Catterall-csoportú betegeknek ezt kell alkalmazniuk kezdetben konzervatív kezelni kell. Az Önt kezelő orvosoknak gondosan mérlegelniük kell a műtét indikációját. Ha a konzervatív terápia során a mobilitás romlik, a műtéti intézkedéseket újra mérlegelni lehet.

Varus osteotomia

Ban,-ben Varus osteotomia a beteg be van kapcsolva Combcsont működtetett. A csontból ék van kiképezve, a hegyes végével a láb külső oldalával szemben. Ennek eredményeként a combcsont fej a test (vagy a test hüvelye) középpontja felé fordul. 10-15 fokos lejtőt kell elérni. Ez a helyzetváltozás azt jelenti, hogy az ízületi fej jobban fekszik az ízületi aljzatban. A tényleges kezelési hatás mellett a variációs osteotomianak van még valami másja: néha azt mutatja, hogy a megsemmisült combcsontfej gyorsabban regenerálódik a műtét után. Úgy gondolják, hogy a csont műtéti változásait elvégezték Növelje a gyógyító ingert és ezáltal elősegíti a csontanyag növekedését.

Kinevezés egy csípőszakértővel?

Örömmel tanácsollak!

Ki vagyok én?
A nevem dr. Nicolas Gumpert. Ortopédiai szakember vagyok és a alapítója.
Különböző televíziós műsorok és nyomtatott sajtó rendszeresen jelentést tesz munkámról. A HR televízióban 6 hetente láthatsz engem élőben a "Hallo Hessen" csatornán.
De most már eleget jeleztünk ;-)

A csípőízület az egyik ízület, amely ki van téve a legnagyobb stressznek.
A csípő kezelése (például csípőízületi gyulladás, csípőbeesés stb.) Ezért sok tapasztalatot igényel.
Az összes csípőbetegséget a konzervatív módszerekkel összpontosítom.
Bármely kezelés célja műtét nélküli kezelés.
Az, hogy melyik terápiával érik el a legjobb eredményeket hosszú távon, csak az összes információ áttekintése után határozható meg (Vizsgálat, röntgen, ultrahang, MRI stb.) értékelni.

Találhat engem a következőkben:

  • Lumedis - az ortopéd sebész
    Kaiserstrasse 14
    60311 Frankfurt am Main

Közvetlenül az online találkozókon
Sajnos jelenleg csak a magán egészségbiztosítóknál lehet egyeztetni. Remélem a megértését!
További információk rólam Dr. Nicolas Gumpert

Működés Salter szerint

Rendelkezik a Varus osteotomia Ha a kívánt eredményt nem érik el, vagy ha egy ilyen műtét ellen döntenek, akkor medencei műtét eredményezhető Működés Salter szerint végre kell hajtani.
Az elv itt hasonló, de fordítva - ékkel kell használni a csontanyag eltávolítása helyett. A Iliac csont A medenceöv egy részét vízszintesen vágják le az ízületi aljzat területén, és éket helyeznek be a csonttöredékek közé. A csípő teteje most lefelé van hajlítva, így összességében laposabb. Ennek eredményeként a combcsont fej központibb az ízületben. Ezenkívül a lábhossz lerövidülése, amelyet vagy a variáció osteotomy, vagy a Perthes betegség történt, kiegyensúlyozott.
A műtét után intenzív fájdalomkezelés és immobilizálás a Gipsz öntött és ágynyugalom garantált. Salter műtétéhez több szövődmény társul, mint a variációs osteotomiahoz. Ide tartoznak például a sebgyógyulás zavara, valamint az idegek vagy az erek károsodása.

Fizioterápia a műtét után

A fizioterápiát nem szabad közvetlenül a műtét után elvégezni. Először a csontnak kell lennie megkímélni és meggyógyul, mielőtt az ízület újratölthető lenne. Körülbelül 6 hét elteltével megfontolható a fizioterápiás kezelés alkalmazása.

Fizioterápia műtét nélkül

A Perthes-kór szinte minden stádiumában megteheti a kezelés konzervatív formái alkalmazható - például fizikoterápia. Ebben a klinikai képben a láb testtől való elmozdulása különösen fontos (Emberrablás), és a csípőízület belső forgása korlátozott. Az e mozgásokra összpontosító képzésen kívül a A fenékizmok edzése (Gluteális izmok) javítja az ízületek stabilizálódását. A fizioterápiának meg kell őriznie az ízület mozgását anélkül, hogy további stresszt okozna.

Feladatok

Főként Perthes-kórban jelennek meg A mozgás korlátozásai közben Belső forgás és a Emberrablás. Az elrablás a láb terjedése - a láb mozgása a testtől merőlegesen, kívülről. Ezt a mozgástengelyt edző gyakorlatokat állítva és ülve is elvégezhetjük.
Állva a lábat előre-hátra mozgathatja két rögzített pont között. Az egyik pont közvetlenül az ellenkező láb mögött található, így a lábak mozogva keresztezik egymást. A másik pont a kiképzendő láb oldalán található, körülbelül olyan messze, hogy a láb 45 fokban el van terjedve. Ha ülés közben szeretne kikényszeríteni az elrablást, erre a legegyszerűbb módszer egy gumiszalaggal (terra band). Ha a lábak meghajlottak, a sávot térdre helyezik.Ezeket most kifelé kell nyomni az ellenállás ellen.

A csípőízület belső forgását is lehet gyakorolni állva vagy ülve. A beteg a sarkot a padlóra helyezi, és az elülső lábát kifelé és kifelé fordítja annak érdekében, hogy álló helyzetben megmozdítsa a forgási mozgásokat. Az elasztikus szalagot (Terra sáv) ülés közben is használják. Ez rögzített ponthoz van rögzítve, és a láb körül hurok van. Amíg a láb egyenes, a láb befelé fordul. A csípőizmok megerősítéséhez elegendő a csípő egyszerű nyújtása, például lépcsőn történő felmászáskor.

A csípő megkönnyebbülése

A csípő műtéti megkönnyebbülése mellett a Terheléscsökkentés meg kell hozni. A legegyszerűbb eszköz ez ágynyugalomami azonban az érintett gyermekek társadalmi elszigeteltségéhez vezethet. Tárolás babakocsiban, ha a gyermek még nem túl öreg, vagy mobilizálása egy gyermek segítségével Mozgáskorlátozottak Más séta segédeszközök is használhatók.

A kezelés időtartama

A meglévő Perthes-kór kezelésének időtartama betegenként változhat. A combcsontfej teljes rekonstrukciója általában több időt vesz igénybe de legalább 2 év. A A csont anyagának helyreállítása eddig egyetlen ismert kezelési intézkedéssel sem lehet felgyorsítani. Csak egy A combcsont műtétje elősegítheti a csontok növekedését és felgyorsíthatja a gyógyulást. Az expozíció időtartama óriási szerepet játszik a terápiában. A műtét kockázatosabb, mint a konzervatív kezelés, de az immobilizálás és csökkentheti a gyermek pszichológiai stresszét. Kísérő fizioterápiás kezelés szükség lehet a normál terápiás kereteken túl és az elmúlt években a tényleges betegség után.